Doskonała lokalizacja

Doskonała lokalizacja apartamentów Mariacka Residence i Mariacka Studio sprawia, że zachwycanie się atrakcjami gdańskiej starówki może być dla Państwa codziennością.

Apartamenty znajdują się przy ul. Mariackiej 50/52 w Gdańsku. Jest to jedna z najbardziej urokliwych i zabytkowych ulic Starego Miasta. Słynie z licznych sklepów z bursztynem, klimatycznych kawiarenek i zachwycających swą architekturą kamienic. Dlatego bez względu na porę roku ulica Mariacka to punkt obowiązkowy na turystycznej mapie Gdańska.

Jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie apartamentów, znakomicie widoczna z okien jednego z nich, dostojnie prezentuje się Bazylika Mariacka. Jest to największa w Europie świątynia z cegły. Dzięki swoim monumentalnym rozmiarom i zachwycającej architekturze, wzniesiona w XIV wieku gotycka budowla, zwana jest często Koroną Gdańska.

Ponadto, zaledwie 200 metrów dzieli nas od Fontanny Neptuna, jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc ulicy Długiej, która jest głównym traktem Starego Miasta.

Również w odległości 200 metrów, spacerem przez ulicę Mariacką, znajduje się jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów obszarów Starego Miasta – Nabrzeże Motławy. Tu podziwiamy słynnego Żurawia, całkowicie zrewitalizowaną Wyspą Spichrzów, czy wielki statek Sołdek, w którym mieści się oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Na zachętę, w naszej galerii udostępniamy zdjęcia niektórych z wymienionych atrakcji.

Od dworca kolejowego (Gdańsk Główny) i autobusowego dotrą Państwo do nas w 15 minut spacerem. Natomiast z lotniska im. Lecha Wałęsy – w ok. 20-30 minut taksówką lub komunikacją miejską.

Widok na ulicę Mariacką i Bazylikę Mariacką wieczorem

You cannot copy content of this page

Call Now Button